Alaturka Tuvalet Tıkanması Nasıl Açılır

alaturka-tuvalet-tikanmasi-nasil-acilirAlaturka tuvalet tıkanması nasıl açılır? Tıkalı tuvaletler hem konut sahibini hem de komşuları rahatsız eden en büyük tesisat sorunlarından birisidir. Tuvaletler sudaki kireç, atılan kadın pedleri, bilinçsiz kullanılan tuvalet kağıtları, çay artığı gibi maddelerle tıkanmaktadır. Öte yandan alaturka tuvaletteki tıkanıklık, kullanıcı hatalarının yanı sıra inşaat zamanından kalan moloz parçalarından bile kaynaklanabilmektedir. Borularının eğilimli olmaması, eskiyip çürümesi de alaturka tuvaletin tıkanmasına zemin hazırlamaktadır. Ev, bina ya da işyeri sahipleri sorunla ilk önce kendileri başa çıkmaya çalışmaktadır.  İnsanlar, tuvaletteki tıkanıklığı pompa yardımıyla ya da sert bir cisimle açmaya çalışmaktadır. Bu durum maliyeti ve tamir süresini arttırmanın ötesinde hijyenik olmayan ortama da davetiye çıkarmaktadır.

Tuvaletiniz Zarar Görmesin

Eski ve klasik usulde alaturka tuvalet tıkanması nasıl açılır. Yukarıda anlatılan kişisel çabalar işe yaramadığında eve en yakın yerdeki tesisatçı çağrılmaktadır. Tesisatçı, tecrübe ve hislerine göre hareket edip tıkanmaya yol açan bölgeyi tahmin ederek kırma işlemi gerçekleştirmektedir. Bu tarz, eve zarar, ev sahibine yorgunluk verdiği gibi tesisatçıya hizmet karşılığında ödenecek ücreti de artırmaktadır.

Para Ve Zaman Tasarrufu

Üstteki çözüm yolunun da boşa kürek çekmek olduğunu anladığımıza göre alaturka tuvalet tıkanması nasıl açılır? Günümüzde gelişmiş ülkeler, tuvaletlerin açılmasına bilim sayesinde çare bulabilmektedir. Kurumsal tesisat firmalarında hizmet veren uzman elemanlar, tuvalet tıkanıklığının nedenini ve neresinin tıkandığını kameralı cihaz sayesinde kolayca ve hızlı şekilde belirlemektedir.  Ekipler, daha sonra tuvalet yüzeyine zarar verilmeden problemin çözümüne ilerlemektedir.  Tıkanmış olan tuvalet iki şekilde açılmaktadır. İlk uygulamada tıkanıklığa neden sebep olan yabancı cisim, robot tıkanıklık açma cihazı tarafından parçalanmak suretiyle tuvaletten çıkarılmaktadır. Tuvaletlerdeki tıkanmaya neden olan cisim parçalanamayacak bir malzemeden imal edildiyse bu kez de cihaz üzerinde bulunan helezon yaylar devreye girmektedir. Tuvaleti tıkayan madde, helezon yaylar kullanılarak çıkartılarak mesele halledilmektedir. Görüldüğü üzere tuvalet tıkanıklığı robot tıkanıklık açma cihazlarında bulunan helezon yaylar aracılığı ile kısa sürede ve tuvalete zarar vermeden açılmaktadır. Bu işlem, geleneksel yöntemlerle karşılaştırıldığında daha pratik olduğu ve daha ucuza da mal olmaktadır. Üstelik kurumsal tesisat firmaları, uyguladıkları işlem sonrasında teknik destek vermekten çekinmemektedir. Bu teknoloji sokak aralarında hizmet veren tesisatçılarda bulmak mümkün olmamaktır.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

Yandex.Metrica