Banyo Gideri Açma

gider-acmaEvlerin gider hatlarında kimi zaman sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar genellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi gider borularında birikintiler oluşarak meydana gelen tıkanıklıklardan kaynaklı olmaktadır. Tıkanıklıklar ise evlerde kullanılan evsel atıklardan ve kireçli suların çok kullanılmasından dolayı ortaya çıkmaktadır. Banyo gideri tıkanıklıklarının meydana gelmesinde etkili olan faktörler buralarda kullanılmakta olan temizlik bezleri, kireçli su, temizlik suyu ve gazete parçalarıdır. Bu maddelerden ve kullanılan pis ve kireçli suların banyo gider hatlarında tabakalaştırmalar oluşturması tıkanıklığı ortaya çıkaran faktör olarak akıllarda kalır. Oluşan bu sorunları ortadan kaldırmak ve banyo gideri açma işlemlerini yapmak için belirli yöntemler belirlenmelidir.

Küçük çaptaki tıkanıklıklar için kireç sökücü ve lavabo aç gibi kimyasal maddeler işe yarayabilir. Ancak büyük çaptaki tıkanıklıkları gidermek için genellikle dalında uzman olan personelleri arayıp yardıma çağırarak halletmek gerekir. Çünkü banyo giderini açmak için tıkanıklığın ana kaynağına ulaşmak gerekir. Bu da biz ve bizim gibi sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalar için çok zordur. Çünkü bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında fazladan masrafların çıkması engellenmelidir. Sıradan iş meselesi ile çalışmakta olan ustalar da banyo gideri açma işlemlerini kırma ve parçalama yoluyla hallettiğinde büyük masraflar çıkar. Ancak dalında uzman olan personellerimiz kırma ve parçalamaya gerek duymadan banyo gideri açma işlemlerini gerçekleştirir.

Bunun için de firmamızın uzman ekipleri teknolojik aletler kullanır. Bu teknolojik aletler kamera görüntü alma ve çelik helezonlu robotlardır. Kamera görüntü alma cihazı banyo gideri açma işlemlerini gerçekleştirirken kırma ve parçalamayı engelleyen teknolojik aletlerin başında gelir. Çünkü bu teknolojik aletin görüntü alma özelliği sayesinde gider hattındaki tıkanıklıkları görebiliriz. Bu da tıkanıklığı çıplak gözle görmek için banyo fayanslarını veya duvarlarını kırma gerekliliğini ortadan kaldırır. Dalında uzman olan personellerimiz tıkanıklıkları tespit ettikten sonra çelik helezonlu robotlar ile parçalama işlemine geçer. Bu işlemde tıkanıklığa sebebiyet veren madde ve cisimler parçalanır ve bu parçalama işleminden sonra banyo gider hatlarının açılması sağlanmış olunur. Bu şekilde yapılan işlemler ile hem masrafı büyük sorunlardan kurtulursunuz hem de işlemlerin günlerce sürmesine engel olunur.

Yorum Yaz

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

Yandex.Metrica