Bina Temeli Su Alıyor

BİNA TEMELİ SU ALIYOR

Bina temeli su alıyor ve bina içerisinde oturan herkesin bu soruna çözüm bulması gerekmektedir. Temelin su alması demek ileride çıkacak en büyük sorunlara nende olacağının habercisidir. Temellerin çürümesi sonucunda zayıflama nedeniyle çökmelerin meydana gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Alt yapısının sağlam olmaması ya da tesisatlarda yapılan yanlışlardan dolayı su alması firmaların müdahale etmesi gereken büyük bir sorundur. Bir yerden su alıyor ancak nereden aldığının tespiti için özel tarama özellikli ses algılayan cihazlar kullanılmaktadır. Firmalar bu cihazlarla su almasının nedenini tespit etmekte ve onarımını gerçekleştirmektedir. Gerektiği takdirde bina içerisindeki her yer taranmaktadır. Tespit sonrasında da kısa sürede onarım yapılmakta ve büyük bir sorundan kurtulmanız sağlanmaktadır.

Yorumlar (9)

 • Mehmet

  Hocam bizim asansör kuyumuzdan sürekli su çıkıyor beton vs attık ama malesef temiz su çıkmaya devam ediyor asansör vizesi alamıyoruz ne yapcaz bilgi verir misiniz

 • Hacı

  Zemin etüd firmaları tarafından inceleme yaptırmak bence en mantıklısı sanırım analiz sonucu nedeni ortaya çıkar

 • Yunus

  Mehmet bey oraya bir pompa koysanız sürekli biriken suyun atışını sağlasanız kabul etmiyorlar mı?

 • Emre

  oturduğum binanın giriş katının duvarı sürekli ıslak oluyordu, duvarı delip boru yardımıyla suyu kovaya akıtıyorlar şimdilik. Binadakilerle konuşup en kısa sürede sizle iletişime geçeceğim.

 • Osman

  Özellikle bodrum ve zemin katta oturanların karşılaşabileceği sorun.

 • Mehmet Kelle

  Bina yapılırken zemine su dolmuş güya da çekmişler bunun bir zxararı olur mu ilerde veya içten içe çürütür mü, kuruttuk filan deöimşlerdi ama….

 • Cemal Turan

  Bizim binamız 20 senelik. Bina temeli senelerdir su alıyor. Zemin kat her zaman nemli. Bina temelinin su alması çok tehlikeli diye duydum, çözümü araştırıyorum. Bilgiler için teşekkürler.

 • şenol

  tüm apartman sakinlerinin ortak bir kararla yol alması gerekirken coğunun umru değil bu konuda ne yapabiliriz? belediyeye mi başvursak

 • Lütfü Koman

  su binayi icten ice curutur cokertir arkadaslar

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica