Bina Temelinden Su Çıkıyor Ne Yapmalıyım ?

Bina temelinden su çıkıyor ne yapmalıyım?” diyen pek çok kişi ile karşılaşmışsınızdır. Bir bina yapılmaya başlandığı zaman önce temelleri atılır. Temel atma işlemi ise neredeyse yapımın en uzun kısmıdır. İşte temelleri doğru yapılmayan binalarda bu tarz sorunlar sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kış ayları ve yağmurlu mevsimlerin ardından baş gösteren bu sorunlar yağışların temellere sızması ve göllenmesi ile başlar.

Özellikle kottan altta kalan dairelerde ve bölgelerde su sızıntıları ya da küflenme ile baş gösterir. Bunun dışında hatalı yapılmış tesisat sistemleri de bu tarz sorunlara yol açar. Her iki durumda da sorunun hemen firmaların kullandıkları cihazlarla halledilmesi gerekir zira bu kolonların çürümesine neden olabilir ki sonuçları binanın yıkılmasına kadar gidebilir.

Yorumlar (5)

 • ferhat

  Yeni bir bina yapıyoruz. Bina temelini atmadan önce su sondajı yaptık. Fakat halen temelden su çıkıyor. Temele zarar verirmi?

 • mahmure

  Binamız eski yıllı. Temelinden su kaçırıyor. Temeline yeniden restorasyon yaptırmak istiyoruz mümkünmüdür?

 • Emir

  @mahmure resterasyon tabii ki mümkündür. farklı bir yerde onu cıkarabilirsiniz. ve bunu aciliyetle yaptırın cunku temel binayı cokertebilir…

 • şule

  müstakil evimin temeli açılıyor gibi. bu durumu nasıl çözebilirim?

  1. şemsi

   Müstakil evlerin temelleri yapılırken yeterli izalasyon işlemleri yapılmamaktadır. ve yer altındaki su kaynakları irdelenmemektedir.

  Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica