Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Tıkanmaların genel sebepleri insanların lavabo, banyo, tuvaletlere her şeyi atmalarıdır. Kâğıt havlular, diş fırça kutuları, para, toka gibi yabancı maddeler tıkanıklıkların başlıca nedenleridir. Bunlar haricinde bina yapım aşamasında kalan taş parçaları da tıkanmalara neden olmaktadır. Günümüz koşullarında en büyük sıkıntı olan boru tıkanıklıklarının nasıl açıldığı ise en özel cihazlar yardımı ile yapılmaktadır.

Tüm eğitimleri alarak tıkanıklıkların çözümünü sağlayan cihazlar ve bireyler öncelikle tıkanıklığın nerede ve neden kaynaklandığını tespit etmektedirler. Daha sonra ise en ince ayrıntılarla incelenerek tıkanıklıkların çözülmektedir. Tıkalı borulara tanzikli su gönderilmektedir. Önce yavaş daha sonra hızlı olarak devam etmektedir. Tekrar bir inceleme yapılarak hiçbir yabancı madde kalmaması için de su gönderilmekte ve kalan parçalarda yok edilmektedir.

Yorumlar (4)

 • yiğit

  Bizim dükkanın borusu genellikle tıkanıyor. Kahve olduğu için sürekli kullanılmak zorunda kalınıyor. Kalıcı çözüm bulmak şart.

 • arif

  Toplu kullanımın olduğu yerlerde insanlar çok acayip şeyleri gider lavabolarına atabiliyorlar. İnsanların uyarılması gerek.

 • Ömer

  İnsanlar uyarılsa da bunu hemen unutuyolar, umurlarında olmuyo. aslında önemli olan çocuklara bu durumu aksettirmek. çünkü çocukluktan baslıyo hersey

 • Nuri

  Bu boruların daha geniş, büyük kullanılması sorunu çözmez mi?

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica