Bulaşık Makinesi Gideri Tıkandı Ne Yapmalıyım ?

Bulaşık makinesi gideri tıkandı ne yapmalıyım? Diye düşünen bayanların sorununun çözümü firmalarda saklıdır. Tıkanıklıkların genel nedeni bulaşık makinesine yerleştirilen bulaşıkların tam olarak temizlenmemesidir. Kirli suların borulardan giderek bir süre sonra atıkların boruları tıkamasının kaçınılmaz olduğu bilinmelidir. Özellikle yağlar bir süre sonra tortuların oluşmasına neden olmaktadır.

Giderlerin açılabilmesi için profesyonel destek alınması şarttır. Eski yöntemler ile tıkanıklıkların açılması değil tam tersine daha da fazlalaşmasına nende olunmaktadır. Firmalar ellerinden bulundurdukları cihazlarla tıkanıklıkların nedenini bulmaktadırlar. Görüntüleme özelliği olan cihazların bilgisayar ortamında incelemeler sonucunda sorunların kaynağının tespiti yapılmaktadır. Tanzikli su yöntemi her zaman işe yaramakta ve giderlerde olan her şeyi yok edip parçalamaktadır. Son işlem tekrar tanzikli su gönderiminin gerçekleşerek kalan parçalarında yok olmasıdır.

Yorumlar (14)

 • kadir

  bulaşık makineleri oldukça sorunlu bir cihazdır. Çünkü gider borusunu en çok tıkayan onlardır.

 • beyza

  bizim bulaşık makinemiz sürekli tıkanıyordu. Sebebini araştırdık kapkacakları yeterince temizlemiyormuşuz.

 • Mine

  Bulasıkların üzerinde kalanları atarsanız eğer bir şey tıkamaz bana kalırsa

  1. sencer

   Katılıyorum size tıkanıklığı engellemek için bulaşık makinesine atmadan önce atıkları temizlemeniz gerekiyor.

 • Belma

  Bulasık makinesi ve camasır makinesi söz konusu olunca daha fazla zarar edebilirsiniz o yüzden kendiniz bisey yapmayın birine yaptırın mutlaka…

 • ebru

  yeni aldığım camasır makinesinin gideri tıkanmıştı. bisey olacağından çok korktuğum için hemen tesisatçı buldum. kaçarı yok…

  1. yiğit

   Yeni alınan makinelerde hiç tıkanma problemi olmaması gerekiyor. İkinci el ekipman kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

 • Sevda

  Bulaşıkları temizleyip koymak gerekiyor makineye, tabi gider tesisatınız da bir sorun yoksa.

 • Rabia

  Yapılması gereken en temel şey Bulaşıkları temiz koymak fakat ne kadar dikkat edersek edelim bu sorunu yaşıyoruz.

 • süleyman

  bulaşık makinesi kullananlar gider borusunun tıkanmamasını istiyorsalar eğer ilk yapmaları gereken şey atıkları buraya atmamak olacaktır.

 • halis

  Bulaşık makinesi gideri tıknıyor sürekli bizim. Kireçli olduğu için sanırım bundan kaynaklanıyor. Çünkü kuyu suyu kullanıyoruz.

 • mahmut

  Bizim eski bir bulaşık makinemiz vardı. Sürekli tıkanıyordu. Yeni bir tane aldık. Tıkanıklık sorununu çözmek için. Fakat meğerse sularımız aşırı kireçliymiş.

 • reyhan

  Bulaşık makinelerinin giderlerinin tıkanma sorunu herkeste karşılaşılan bir durum sayılamaz. Katı maddelerin atılması sebebiyle makineler tıkanabiliyorlar.

 • ilkay

  Bulaşık makinemizin gideri tıkanıyordu. Su basıncı bastık. Zaman içerisinde kendisine geldi. Düzeldi sorun kafamız rahat etti.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica