Çatıdan Su Damlıyor Ne Yapmalıyım ?

Çatıdan su damlıyor ne yapmalıyım diye düşünürseniz düşündüğünüz her saniye size zarar olarak geri dönecektir. Yaşam alanınız olan ev ya da iş yerlerinde özellikle çatı katlarında oturanların en büyük sıkıntısı olan çatılardan su sızıntılarının olması duvarlara ve eşyalarınıza zarar verecektir.

Bu nedenle de suyun nereden geldiğinin tespit edilmesi gerekmektedir. Yağmurlu hava olmamasına karşın bir su sızıntısı varsa bu durumda mutlaka bir yerde su kaçağı vardır. Su kaçağı tespiti konusunda uzman olan firmalar sorunun nereden kaynaklandığını kısa sürede bularak sizlere kesin çözümler sunmaktadırlar. Ellerinde bulunan cihazlarla su kaçağı tespiti yaparak bir fayans kadar yerin kırılarak onarımını gerçekleştirmektedirler. Maddi kayıplarınızı en aza indirgemek için çabalamaktadırlar.

Yorumlar (16)

 • efe

  evimiz dubleks ve sürekli çatıdan su damlıyor. Bu soruna çözüm olarak neler yapabiliriz.

  1. tayyar

   Dublex evlerde çatıdan kaynaklı su damlama sorunu sık görülen bir durumdur.

 • erol

  çatıdan su kaçağı tespiti yapılması önemli çünkü fayansları kırmak zorunda kalınabiliniyor. Bazenleride çökmelere sebebiyet verebiliyor.

  1. turan

   Çatıdan su kaçağı tespiti yapılması için artık kırma durumu söz konusu değil. Daha legal yöntemler mevcut.

 • Emin

  Yazlığımda bu sorunu yasamıstım butun herseyi degiştirmek zorunda kalmıştık

 • Eda

  İstanbul Avrupa yakasında bunu yaptırabileceğimiz bir yer var mı? Ucuz ve iyi bi sekilde yapılması gerekiyor ama…

  1. ertuğrul

   İstanbulda oturmuş olduğum dairem son katta. Daireme çatıdan su damlamaktadır. Benim nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda yardım edermisiniz

 • Seda

  Bende çatı katında oturuyorum ve tavanda sarımsı ve kahverengimsi lekeler oluşmaya başladı ve sürekli nemli. Su kaçağı olabilir mi?

 • Melda Bildibay

  üst katta oturuyorum arkadaşlar terasta fayans dizili her yağmurda salondan ve antre girişinden damlatıyor beş katlı bina ve diğerleri biz karışmayız dediler ne olacak kırılıp dökülecek mi

 • saliha

  ust kat basa bela melda hanim benim annem de ust katta oturuyor ustu teras sizinki gibi herkes fazlalik esyasini koyuyor, su depolari var hali filan yikiyorlar ama sizinti olunca kimsenin eli cebine gitmiyor, sizin sorununuz diyorlar ne yapacagimizi sasirdik

  1. gökçenur

   evet üst katlarda hep benzer problemler yaşanıyor. Bu sorunu halletmek istiyorsanız eğer yaz aylarını tercih etmelisiniz.

 • Halil Ünver

  Yağmur olmadığı zaman mı yağmurda mı bilmiyorum ama tavanımız hem nemli damlamıyor ama resmen karardı rutubetten pul pul da dökülüyor belki yıllardır da içten içe bu şekilde devam ediyor bu da zararlımı ki damlama olmasa da?

  1. bayhan

   Genelde yağmur olmasada nemlenme soğuk ve sıcak havalardan dolayı kaynaklanıyor. Ani karşılaşmadan dolayı nemlenme olabilir.

 • Fikriye

  ben çatı katında oturuyorum üst katta artık nerdeyse atıl durumda olan her daireye ait 5 adet su deposu var ve muhtemelen bunların bağlantılarından bir veya ikisinde bir kaçak var merdiven boşluğuna ve benim salonuma sızdırıyor ne yapmalı

  1. erol

   Genelde son katta oturanların karşılaştığı problem su enerji depolarından damlayan sudur. Tavanlarından sızan su evde küfe, nemlenmeye sebep oluyor.

 • tülin özdemir

  çatıdaki sorunlardan malesef sadece en üst kattaki dairelerin sahipleri mes’ulmüş gibi davraniyor diğer ev sahipleri ama aslında böyle değil ortaklaşa bir çözüm bulunmalı benim de çatımda sızıntı var ve kimse tamire veya baktırmaya yanaşmadığı için öylece bekliyoruz byine de fiyatları öğrenmek isterim maliyeti uygun olursa tek başımıza da yaptırabiliriz

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica