En Sondaki Radyatör Hiç Isınmıyor Ne Yapmalı ?

En sondaki radyatör ısınmıyor ne yapmalı? Isınma sorunu ile karşı karşıya kalmışsınızdır. Bunun içinde yapılması gereken birkaç işlem vardır. Ancak öncelikle sorunun ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Radyatör içerisinde hava varsa üst kısımları soğuk olur. Tamamen ısınmamasının nedenlerinden birisi temizleme işleminin yapılmamış olmasıdır.

Bu işlemi de profesyonel firmalar özel karışımlarla yapılan kimyasallarla gerçekleştirmektedirler. Radyatörler içerisinde bulunan kireçlenmeleri, tortulaşmaları yok etmektedir. Radyatörler içerisinde hava varsa da ısınamazsınız. Bu nedenle de peteklerin havasının alınması gerekmektedir. Bunlar haricinde de su sirkülâsyonunun tam olarak sağlanamamasıdır. Tüm bu işlerin kontrolü ve yapımı için profesyonel firmalardan destek alarak sınma sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Yıllık bakım yaptırarak hiç sorun yaşamayabilirsiniz.

Yorumlar (10)

 • yılmaz

  Bizim evdeki en uzaktaki radyotörde ilk baştakine göre çok geç ve az ısınıyor. Eşit bir şekilde ısınması gerekiyor. Yoksa verimsiz oluyor.

  1. akif

   Sonda bulunan radyatörler ilk baştakılere göre mutlaka az ısınır. Normal bir durumdur.

 • ömer

  Peteklerde gaz olması durumunda olumsuz sonuçlar oluyor. Hava olması nedeniyle ısınmayan radyatörler diğerlerinide etkiliyor malesef.

 • Müfit

  ısınmayan radyatörler diğerlerini etkilemiyor. hava olan rradyatör diğerlerine göre daha az ısı veriyor. tamamen sallıyorum eğer 20 dereceye ayarladıysanız kombiyi bütün radyatörler 20 derece iken son radyatör 16 da kalıyo olabilir ama siz 20 parası ödersiniz…

  1. ayhan

   Zaten radyatörler ısınmazsa diğer radyatörleri etkiler bu sebeple ısınmazlar.

 • tamer

  onu farkedip hemen müdahale etmeniz lazım. tesisat sıkıntısı da olabilir. borularla alakalı bir durumda olabilir…

 • Yekta

  Radyatörler arasında bir fark yok, yalnızca alt tarafları daha sıcak üst taraflar soğuk havası alındığı takdirde sorun düzelir mi?

  1. ayhan

   radyatörlerin ısınmaması genelde aradaki radyatörlerin birisinde hava olmasından dolayı diğerini etkilemesidir.

 • Seyit

  Son radyatörler diğerlerine göre geç ısınabiliyor, kombiyi yakar yakmaz kontrol ettiyseniz ısınmama gibi bir durum değil bu. Tabii ki radyatörleriniz temizse ve içinde hava yoksa…

 • tevfik

  Kombini olduğu yerdeki ilk radyatör çok fazla sondaki radyatör ise çok az ısınıyor.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica