Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Petek temizliği nasıl yapılır? Denildiğinde ilk akla gelecek olan profesyonel firmaların eğitimli kişilerle yapmış olduğu işlem gelmektedir. Petek temizliği için firmalar teknolojiden yararlanarak özel cihazlar kullanmaktadırlar. Özel karışımlarla kimyasalları sıvı olarak petekler içerisine göndermektedirler. Bu sıvılar peteklerin temizlenmediği süre içerisinde oluşan kireçlenmelerin, balçıklaşmaların temizlenmesini sağlamaktadır.

Bu sorun çözülmediği sürece mekânınız içerisinde ısınma sorunları yaşamaya devam edeceksiniz. Faturalarınızın yüksek gelmesini, peteklerinizin yarısının ısınıp yarısının ısınmaması gibi sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız zaman kaybetmeden petek temizliğini yaptırmanız gerekmektedir. Eskiden olduğu gibi petekler yerlerinden sökülmemekte olduğu yerde tüm işlemler yapılmaktadır. Yılda bir kez firmaların temizleme yapmasını sağlamalısınız. İhmal ettirmediğiniz sürece de hiç bir sıkıntı yaşamayacağınızı görebileceksiniz.

Yorumlar (4)

 • kemal

  petek temizliği yapmak için bizler petekleri yerinden sökerek balkonda temizlemeyi tercih ediyoruz. Oldukça eski bir yöntem açıkçası.

 • sinan

  Petek temizliği yaparken kimyasal kullanılmasını pek doğru bulmuyorum. Tazyikli su yöntemiyle yapmak daha iyi olacaktır.

  1. levent

   Petek temizliğinde NACL kullanılmaktadır. Bu okadarda zararlı bir kimyasal değildir. Aksine yemekte kullandığımız kimyasaldır.

 • levent

  peteğimizin temizliğini yapmamız gerekiyor. Yeni doğalgaz tesisatı çektik. Kalorifer sisteminden kalan krom, kir ısınmayı engelliyor.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica