Petekler Isınmıyor Ne Yapmalıyım ?

Petekler ısınmıyor ne yapmalıyım diyorsanız peteklerinizde öncelikle bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Peteklerin gerekli bakımları yapılmadığında bu süre zarfında içerisinde tortular, balçıklar, kireçlenmeler oluşmaktadır. Kişisel olarak petek temizliği yapmanız mümkün değildir.

Bu nedenle de petek temizlenmesi yaptırmalısınız. Profesyonel firmalar ellerinden bulundurdukları cihazlar ile sizlere kaliteli hizmet sunarak ısınamama sorununuzdan kurtulmanız için yardım etmektedir. Nasıl bir işlem yapılıyor. Öncelikli olarak peteklere özel karışımlarla elde edilen kimyasal bir sıvıyı peteklerinize göndererek içerisinde bulunan kireçlenmelerin gitmesini sağlamaktadır. Daha sonra da kimyasalı boşalttıktan sonra iş bitmektedir. Sizde mekânlarınızın çok sıcak olmasını ve fazla fatura gelmemesini istiyorsanız petek temizlettirme işlemini yapmalısınız.2 ya da 3 yılda bir de bakım yaptırmalısınız.

Yorumlar (10)

 • begüm

  peteklerin ısınmama sorunu genelde içerisinde hava olmasından dolayı kaynaklanıyor. Hava olan petekler yeterli verimle çalışmıyor.

 • demet

  Peteklerimizi temizlemek istedik elimizde kaldı. Profesiyonel destek almamız gerekiyor. Bu açıdan önemli bir durum.

  1. gündoğdu

   Peteklerimiz ısınmıyor. İçini vakumlu kimyasallı cihazlarlada temizledik. Fakat halen kombiden verilen ısıyla petekler evi ısıtamıyor…

 • Esra

  Peteklerin temizlenmesinin yanı sıra kombinin de temizlenmesi lazım. Anca öyle daha fazla verim alınabilir

  1. deniz

   Kalorifer peteklerinin temizlenmesi, yıllık olarak bakımı yapılması ısınma problemlerinin önüne geçilecektir.

 • Taha

  Sadece o fırça gibi bir şeyle içinin tozunu alabilrisin bi de havasını baska bisey yapılamıyor sanırım. varsa bilgisi olan yazsın biz de faydalanalım.

 • Hülya

  Yüzde yüz verim için kombinin, peteklerin temizlenmesi gerekiyor ve gerçekten destek almalısınız çünkü ben elektirik süpürgesi, fırça vs kullanmaya çalıştım ama olmuyor.

  1. ipek

   peteklerin ısınması için elimizden geleni yapıyoruz. Sıcaklıkları yükseltiyoruz fakat hiçbir etki yok. Napcaz bilmiyorum.

 • Metin

  Peteklerin suyunu tamamen boşalttık, sonra tekrar su verdik. İşe yarar mı bilmiyorum şuan düzeldi gibi ama.. bi kaç güne anlaşılır.

 • Edanur

  Peteklerin bakımını geçen yıl yaptırdığım halde salon peteği ısınmıyor, tekrar arıza mı var yoksa su salona gelen dek soğuyor olabilir mi?

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica