Peteklerde Hava Var Ne Yapmalıyım ?

Peteklerde hava var ne yapmalıyım? Petekler içerisinde hava olup olmadığını anlamak için petek üstünde elinizi gezdirmelisiniz. Fark edemediğinizi düşünüyorsanız farklı bir anlama yöntemi ise kaloriferin bir kısmının sıcak bir kısmının soğuk olması da hava olduğu anlamına gelmektedir. Genele bakıldığında hava olduğunda peteklerin üst kısımları ısınmamaktadır. Elinizde bir anahtar ya da tornavida olmalıdır.

Başlamadan önce kombiyi kapatmanız gerekecektir. İlk olarak müşürü anahtarla açmalısınız. Saat yönünün tam tersine çevirmelisiniz. Hava geldiğini fark ettiğiniz anda yavaş yavaş çevirmelisiniz. Havanın bittiğini su geldiğinde anlayacaksınız. Su geldikten sonra da saat yönünde çevirme yaparak müşürü kapatmalısınız. Bu işlem bu kadar kısa sürede tamamlanarak sorununuz çözülebilecek ve ısınma sorunu yaşamayacaksınız.

Yorumlar (9)

 • volkan

  Bu yıl peteklerimizi yeni kullanmaya başladık uzun süre geçtiği için hava ile doluyor bundan dolayı ısınma sorunu oluyor.

 • gonca

  Peteklerde hava alınması lazım. Fakat ısınma işlemi gerçekleşirken bunu yapmak lazım. Havanın bittiği noktada su gelir zaten.

 • Muhittin

  Hava suyla birlikte de cıakbiliyor bazen. bu kombi üzerindeki basıncın normale dönmesine kadar devam etmeli. yeni ya da eski farketmez…

 • Serhat

  Cıkan su cok siyah olursa bu içinin baya pislendiğini gösteriyo. o su beyazlasana kadar cıkarmanız lazım

  1. harun

   Genelde kalorifer peteklerinde olan bir durumdur.

 • Hilal

  Eşim denedi fakat hava gelmiyor direkt su geliyor ve peteğin aşağı kısımları sıcak sadece üst kısımları soğuk. Ne yapmamız lazım?

 • Ramazan

  Hilal Hanım yetkili servis çağırmanızı öneririm mutlaka.

 • demet

  Petek radyotörlerinde hava var ise belirli periyotlarda anahtarla açılıp arındırılması gerekir.

 • gökçenur

  Peteklerde hava var ise eğer çözüm basittir. Su tahliye yerinden çıkış sağlanarak su gelene kadar havanın alınması sağlanabilir.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica