Su Kaçağı Nasıl Bulunur ve Tespit Edilir

Su Kaçağı Nasıl Bulunur ve Tespit Edilir

Su kaçak tespiti nasıl yapılır su kaçakları nasıl bulunur su kaçaklarının oluşumuna neler etki eder? Bu ve buna benzer sorular danışmanlık hattımıza belki de en fazla gelen soruların başında gelir. Su kaçakları gibi çözümlenmesi zor olan problemler doğal olarak insanlarımızı çaresiz bırakarak uzman ekiplerden yardım almaya teşvik etmektedir. Bu problemler için tasarlanmış aletlerin yakın bir zamana kadar olmayışı ve hala modern çözüm yollarının bilinmeyişi insanlarımızı araştırmaya sorular sormaya itmektedir.

Danışmanlık hizmeti veren kurumsal firmamızda insanlarımızı bilinçlendirerek en doğru kararlı vermelerine yardımı olmaktadır. Öncelikle su kaçağı problemlerinin başlangıç noktasını ele alacak olursak evinizin eski olması nedeni ile su borularınızın eskimesi zamanla suların aşındırma yapması belli başlı su kaçakların sızıntıların oluşmasına neden olur. Ayrıca temiz su borularınızın yapım aşaması sırasında bir darbe alması sorunların çok kolay bir şekilde ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Bu sorunlar oluştuysa eğer duvarlarınızda ve ya alt kat tavanında su damlacıkları dökülmeler nemlenme gibi problemler oluşur.

su kaçak tespitiBuna mukabil zamanla evinizin tüm bölgelerine yayılarak evinizi mahveder eşyalarınızı kullanılmaz hale gelir. Ayrıca aşırı bir şekilde şişik su faturaların gelmesine yol açarak sizleri maddi olarak büyük zarara uğratır. Bu noktadan sonra asıl merak edilen soru olan su kaçak tespiti nasıl yapılır sorusunun cevabı büyük önem taşır. Sorunlara eski yöntemler ile müdahale eden kurumlar ile ve ya teknolojik cihazlar kullanan modern yöntemler ile çalışan kurumlar ile çalışmanız seçenekler arasındadır.

Eski usuller ile çalışan kişiler ile çalışmanız sorunların daha da büyüyerek sonuçlanmasına neden olurken teknolojiyi kullanan kişiler ile çalışmanız kısa sürede işlemleri bitirmenize yol açacaktır. Kurumsal firmamızda modern yöntemleri ile sorunlarınıza yaklaşarak sizleri büyük bir sıkıntıdan saatler içerisinde kurtarırı. Özel olarak yurt dışında tasarlanmış ve test edilmiş elektro akustik ses dinleme cihazımız sorunların tespiti için en güvenilir çözümler sağlar. Duvarlar fayanslar kırılmadan su kaçakları tespit edilerek uzman ekiplerimize iletilir. Daha sonra doğru hamleler ile onarım çalışmaları büyük bir hız ile yapılarak sorunlarınız kalıcı bir şekilde tamamlanmış olur.

SU KAÇAĞI NEDİR ?

Özellikle eski yapılarda görülen su sızıntısı sorunu çözülmediği takdirde daha büyük sorunlara yol açmakta, mevcut durumun alt komşuya yansımasıyla devem etmektedir. Su tesisatlarında meydana gelen sorunlar ya temiz su borularından ya da pis su giderlerinden kaynaklanmaktadır. Eğer sorun pis su borularında ise daha kötü sonuçlanmaktadır. Alt komşunuzun tavanında meydana gelen sorunlar sararma şeklinde ise ve renk değişimi varsa ilk şüphelenilmesi gereken yer pis su borularıdır. Sorunun çözülmemesi durumunda kötü kokuya da sebep olmaktadır. Bu durum sizlere mağduriyet yaşatırken aynı sorunların alt komşunuza da yansıması tatsız durumların yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Firmamız su kaçağı bulma konusunda oldukça modern cihazlar ve bu cihazların kullanımı konusunda eğitimli uzman personeli ile sizlere sunduğu hizmetlerde üstün hizmet anlayışıyla hareket etmektedir. Kırmadan su kaçağı tespiti gerçekleştiren firmamız sayesinde evleriniz şantiyeye dönüşmeden kısa sürede ve etkili bir şekilde sorunun tam yeri tespit edilmektedir. Bu sayede kırma işlemlerinin başınıza açacağı tadilat masraflarından da kurtulacaksınız. Su kaçağı yüzünden kabaran ve cep yakan faturalarınızdan da kurtulacağınızdan bütçenize oldukça fayda sağlayacaksınız.

Eski yöntemleri bir kenara atarak profesyonel hizmet veren firmamız sayesinde su kaçakları artık canınızı sıkmayacak. Modern cihazlar ile görüntülü ve sesli işlemler sayesinde kolayca tespit yapılmakta, böylece zamandan da tasarruf edilmektedir. Bu cihazların kullanımı konusunda eğitimli olan personellerimiz ise profesyonel hizmet anlayışı ile çalışmalarını yürütmekte ve üstün kaliteli hizmet anlayışı ile çalışmaktadır.

Yorumlar (13)

 • Hülya

  Kısa bir süre önce bu sorun için tesisatçı çağırdık, her yerin kırılıp dökülmesine gerek yokmuş, fazladan masrafa girdik.

  1. hasan

   Evet tesisatçı çağırırsanız uzmanlarından, hiçbir yeri kırmaya dökmeye gerek kalmıyor.

 • Serkan

  Eski yöntemler tarihte kaldı, iyi bir seçim yaptığım için memnunum.

  1. salih

   Evet artık termal kamera yöntemleriyle su kaçakları tespiti yapılıyor

 • Yeşim

  İşi ehline vermediniz mi baş belası bir sorun özellikle evde kırıp dökme olaylarını sevmeyenler için.

  1. MahmutCan

   Kesinlikle katılıyorum gerçekten işi ehline vermek lazım yoksa çok sıkıntı çekiyor insan

 • cemil

  kırma dökme işi olmasın da ne olursa olsun arkadaş

 • beyhan alniacik

  biz sorunu hallettik en korktgum seydi kirmadan pislik cikarmadan halloldu cok memnunuz, tesekkurler

  1. orkun

   Bende biotesisat ile çalıştım firma gerçekten profesiyonel çalışıyor. İşin ehli olan insanlarla yürütülüyor.

 • Şeref

  Teknoloji hayret ettiriyor insanı bir sıkıntımız vardı tesisatçı geldiği cihaz ile nokta atışı yaparak sorunun yerini buldu ve çözdü çok şaşırmıştıum

 • ercan

  Su kaçağını nasıl tespit ediyorsunuz. Detaylı anlatımı varmıdır?

 • erhan

  Su kaçağı nasıl bulunur sorusunu merak edenler için, kırıp dökerek değil. Sorunsuz bir şekilde su kaçağını halledebilirsiniz.

 • halis

  Su kaçağını bulmak ustaların işidir. Artık sutalar teknolojik ekipmanlar oldu. Eski ustalar hep yerleri kırıyorlar.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica