Tavandan Su Damlıyor Ne Yapmalıyım ?

Tavandan su damlıyor ne yapmalıyım diye düşündüğünüz noktada öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bilmeniz ya da bir tahmininiz olması gerekmektedir. Çoğunlukla üst katınızda oturan kişiden gelen bir sorundur. Üst katınızda bulunan komşunuzun evinde bir kaçak olabilir ancak bu bilinmeyebilir. Firmalar sizin ve komşunuzun evinde gerekli incelemeleri yapmaktadır. Öncelikle tavan incelenmektedir.

Daha sonrasında komşunuzun evinde bulunan borular kontrol edilmektedir. Her şey titizlikle yapılmakta ve sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Komşunuzdan kaynaklanıyorsa bunu bilmesinde yarar vardır. Sizin tavanınızda izler, küflenmeler olurken komşunuzun evinde ise eşyalar zarar görmeye başlamıştır bile. Küçük bir su sızıntısı diyip geçerseniz sonunda daha büyük sorunlar yaşamanız kaçınılmaz olacaktır. Zaman kaybetmende müdahale için gecikmemelisiniz.

Yorumlar (9)

 • furkan

  Üst komşumuzun zemininden kaynaklı bizim tavanımızdan su sızıyor. Acaba banyodan mı su sızıyor evimize yoksa doğal gaz tesisatındanmı?

 • kemal

  Aşağıdaki komşumuz tavanda nemlenme ve su sızması olduğunu söylüyor bize. Benim evimden geldiğini belirtiyor. Nereden anlayabilirim evimin hangi bölgesinde sızıntı olduğunu.

  1. ferit

   genelde su sızıntısının olduğu yerden boru geçiyorsa ilk düşünülmesi gereken yer orasıdır. Orda problem yoksa eğer başka bir yerden sızıp oraya ulaşıyordur demektir.

 • Tarık

  Kemal asağıdan sızıntı olan yeri tarif ederse öğrenebilirsin ama kaynağını tam olarak öğrenmen zor

 • Nur

  Tavandan damlayan su, tavan içinden geçen borudan kaynaklanıyorsa büyük bi sıkıntı var demektir. yoksa da yukarıdan fayans altına bi sizma vardır.

  1. fırat

   Bende nur hanıma katılıyorum. Boruların komple değişmesi gerekecek. Yama yapılamıyor.

 • Sinan

  Su kaçağı olabilir Kemal bey, bunu sizin tespit etmeniz kolay değil, önerim destek almanız yönünde.

 • kemal

  Tavandan su damlamaları genelde kış aylarında sıcak soğuk havanın karşılaşması sebebiyle geliyor. Binaya çatı yalıtımı yapılması şarttır.

  1. ergün

   Tavandan su damlama sorunu yaşıyorum. Herhangi bir su borusu bulunmamaktadır. Sebebi ne olabilir?

  Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica