Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma işlemlerinde uygulanan metotlar günümüzde artık teknolojinin de yardımı ile son derece kolay, hızlı ve tesisata zarar vermeden gerçekleşebilmektedir. Atık su tesisatlarında meydana gelen ve bizlerin yaşam koşullarını etkileyen gider tıkanıklıkları bir an önce çözülmesi gereken sorunların başındadır. Evlerimizde ve çalışma sahalarımızda sürekli olarak kullandığımız tuvaletlerin tıkanması, lavaboların tıkanması o mekanı kullanan kişiler için tam bir kriz durumuna dönüşmektedir. Bu tür sorunlar hızlı bir şekilde ama tesisata zarar vermeden nasıl çözülür? Eskiden olduğu gibi en yakınımızdaki su tesisatçıları, bu işte uzman ve profesyonel olarak çalışmıyorlarsa yapacakları şey atık sistemine uzun bir cisim sokarak açmak veya olmadık yerleri kırıp dökmek olacaktır. Tıkalı boru açma işinde uzmanlaşan firmamız Bio Tesisat size bu konuda profesyonel çözüm sunmaktadır. Nasılı mı?

Tıkalı boru açma

işlemi için öncelikle o mekanın tesisat sistemi detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Daha sonra Tıkalı gider açma işlemine geçmeden tesisatın nerden tıkandığını bulmaya gelir. Bunun için kamera özellikli cihazlar ile veya akustik ses teknolojisinin yardımı ile tesisatın içerisinde bu robotlar gönderilerek tıkalı yer tam olarak tespit edilir. Böylece tıkalı gider yerini bulmak için her tarafın kırılmasına ve açılmasına gerek kalmaz. Bu teknolojinin kullanılmaması durumunda daha önceden yapılan ama hem tesisata zarar veren hem de çok daha zahmetli ve maliyetli olan tesisat yerleri kırma işlemleri yapılmaktaydı. Buradaki tıkanıklık özellikle ulaşılamayacak yerlerde meydana gelmişse o zaman iş çok daha uzun ve maliyetli olmaktaydı.

Ama günümüzde durum tam tersine dönmüştür. Gider borusu açma işlemi için bize bir istekte bulunduğunuz da ekiplerimiz derhal o mekâna gelerek gerekli işlemlere başlayacaklardır. Öncelikle size tıkalı giderin nereden kaynaklandığını detaylı olarak söyleyeceklerdir. Bunun için gider sistemine gönderecekleri kameralı veya akustik ses düzenekli robotları sisteme yollayıp, tam ve noktasal olarak yer tespitini yapacaklardır. Böylece Tıkalı tuvalet açma, ya da tıkalı gider açma işlemi için yer tespiti yapılmış olur. Sizin onayınız ile de tıkanıklığın giderilmesi işlemine yine bu robotlar veya sıvı kimyasallar kullanarak, gider tesisatınıza zarar vermeden gideriniz açılmış olacaktır. Bu şekilde binlerce kişinin tıkalı tuvalet açma işini gerçekleştirmiş durumdayız.

İnsanların yoğun olarak kullandıkları mekanlarda tuvalet tıkanması çok daha fazla olmaktadır. Bunun birinci nedeni tuvaletlerin gerektiği gibi kullanılmaması, tuvaletlere cisim, yabancı madde gibi nesnelerin atılması başta olmak üzere, mevcut sistemin artık o kapasiteye cevap vermemesi geliyor. Bu yüzden çok sık tıkalı kanal açma işlemleri gerekiyor. Tuvaletlerin gider sistemleri tıpkı bedenimizdeki gibi ince damarlardan büyük damarlara doğru olduğu gibi aşama aşama büyüyerek gider. Öncelikle tuvaletlerin atık sistemlerinde meydana gelen tıkanmalar daha sonra bunların birleştikleri kanallarda yığılma yapılır. Bu kanallar zamanla buradaki yabacı maddelerin geçemeyeceği kadar materyalle dolar ve en küçük bir durumda tıkanır.

Tıkalı Kanal Açma

işlemi gerçekleştiren firmamız Bio tesisat, sizlere ekonomik olarak hızlı tıkanıklık tespiti sunmaktadır. Bu alanda uzun yılardır çalışmalarını sürdüren firmamız sadece ev ve iş yerlerine değil kurumsal firmalar için ve kamu kurumları için de uzun vadeli ve sözleşme usulü ile bakım ve tıkanıklık giderme işlemleri yapmaktayız. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri ve diğer gider tıkanıklığı gibi durumlarda her zaman garantili hizmet verilmektedir. Bu tarz kurumlarla yaptığımız uzun vadeli sözleşmelerle sizleri sıkıntıya sokan her türlü kanal tıkanıklıkları, tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, kanalizasyon tıkanıklığı gibi her zaman karşılaşacağınız sorunlarda sizlere profesyonel kurumsal hizmet vermekteyiz. Ekiplerimiz belirli zaman aralıklarında sizlere gelerek tıkanıklık olmasa dahi periyodik kontrolleri yapmaktayız. Bu şekilde yapılan işlemler hem de aha ekonomik olmakta hem de sizler en küçük bir tuvalet tıkanmasında bu problemlerle uğraşmayacaksınız.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Diye aklınıza bir soru geldiğinde kademe kademe olarak öncelikle tıkanıklığın yeri tam olarak tespit edilmesi gerekiyor. Bunun için teknolojinin en iyi imkânlarından faydalanmayı kendine iş edinen Bio Tesisat kameralı ve ses teknoloji kullanan sistemlerle öncelikle tesisat içindeki tıkanıklık yeri tespit edilir. Daha sonra tıkanıklık için yer tespit eden robotlarımız tıkanıklık giderici kimyasal veya basınç ile tuvalet tıkanıklığı açma işlemi bu şekilde gerçekleştirilir. Kırıp dökmeye gerek kalmadan alt yapı sistemlerinizin tıkanıklık açılması sizlere kolaylık sunacaktır. Böylece gereksiz sıkıntılara ve tadilatlara da gerek kalmayacaktır. Bazı durumlarda tesisatlar da ki pimaş borular zamanla kırılma, deforme olma durumuna girmektedirler.

Bu genelde dış şartlar ve basınçtan kaynaklansa da, özellikle atık bertaraf firmalarının sıvı arıtma işlemlerinden sonra bu tür durumlar daha çok gözlemlenmeye başlanmıştır. Bunun da sebebi asitli ve kimyasal olan sıvılardır. Bio Tesisat aynı zamanda arıtma tesislerinde ki gider tıkanıklığı durumlarında, kanalizasyon tıkanıklıklarında profesyonel hizmet sunmaktadır. Tüm bunların yanında ne yazık ki bazı durumlarda tıkalı olan tesisatı bulmak ve arızalı boruları değiştirmek için o mekânda söküm işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Firmamız bunu da en az hasarla yapmak için dar alan çalışması şeklinde o bölge açılarak temizlenir ve gerekli olan pimaş veya diğer tesisat parçaları değiştirilir. Gider tıkanıklığı açma işlemleri bu şekilde nihayetlendirilip sizlere garantili olarak teslim edilir. Firmamız sadece tuvalet tıkanıklıklarında değil, lavabo tıkanıklıkları gibi bizlerin çok sık kullandığı mekânların da temizlik ve açma işlemi gerçekleştirmekteyiz. Yapmanız gereken tek şey bize haber vermektir. Siz nerede olursanız olun, sahadaki ekiplerimiz derhal tıkanıklığın olduğu yere gelerek işlemlere başlayacaktır. Kırmadan banyo gideri açma işlemleri başta olmak üzere, tuvalet tıkanması, site kanalizasyonu tıkanması, banyo gideri tıkanması gibi alt yapı sistemlerini sorunsuzca çalışır halde size teslim eder.

Piyasada pek çok tesisat ustası ve bu alanda çalışan firma vardır. Ama pek azı bizim gibi teknoloji destekli ve kırmadan tıkanıklık açmaktadır. Genel olarak böyle bir durumla karşılaştığınızda aklınıza ilk olarak mahalle tesisatçısı gelir. Fakat bu kişilerin yapacakları iş ve teknik belli olduğundan lavabo tıkanıklığı gibi durulmada örneğin, tesisata zarar vermeden tıkanıklığın giderilmesi zor dur. Siz kendi başınıza lavabo aç veya diğer kimyasallara küçük tıkanıklıkları açabilirsiniz. Ama bunlar da bazen daha büyük tıkanmalara sebep olmaktadır.

Tıkalı Pimaş Açma

işlemleri içinde aynı durum söz konusudur. Bio Tesisat olarak kırıp, dökme işlemi en son ve mecburi seçenek olarak size sunulmakla beraber, bu tür işlemler genel olarak çok eski ve yıllardır atıl durumda bulunan kanalizasyon sistemlerinde meydana gelmektedir. Yaptığımız tüm işlemler garantili olup, bütçenize ve o mekâna en az zarar vermek babında çalışmalarımızı sürdürürüz. İşlemlerimiz sonucunda tesisat sisteminiz hemen temizlenir. Kırmadan tıkanıklık açma ve tuvalet tıkanıklığı giderme işleriniz için bizleri aramanız yeterlidir. Sizlere en kısa zamanda dönüş yapılacak olup, ekonomik ve kalıcı olarak sisteminiz temizlenir. Bio Tesisat yılların getirdiği deneyim ve bilgi ile gelecek için de sizlerin yanındadır. Bizlere internet üzerinden ve telefon numaralarımız vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Dilerseniz bizle canlı olarak ta internet üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Tıkanık sız ve sorunsuz bir alt yapı profesyonel çalışma ile gerçekleşir.

Yorumlar (10)

 • Atakan Maniş

  64 haneli bir sitenin yoneticisiyim internet uzerinden irtibata gecip calisma sartlarinizi gorusmek istiyorum.

  1. Admin

   Bizim internet sitemizdeki iletişim kısmında hem form, hemde telefonla iletişim numaralarımız bulunmaktadır. 7/24 saat iletişime geçebilir hızlı dönüş yapılır.

 • ferhan

  Evimizdeki pimaş tıkalı bunu açmanın hangi yolu vardır?

  1. tekin

   Evinizdeki tıkanıkları açmak için uzmanından yardım almak şart. fakat eski yöntemlerden boruyla vakum işinizi görebilir.

 • Dinç

  Bunca yıllık ustayım sürekli kaçak tespiti için göz kararı, tahmini olarak kırıp döktük. Tıkanıklık açmak için hiç bilmiyorduk teknolojik yöntemleri.

  1. saraç

   Aslında ustaların kendisini geliştirmesi gerek. Zaman içerisinde teknolojiye ayak uydurması gerek.

  2. mahmut

   Eski ustalar teknolojinin olmaması sebebiyle hep tahmini olarak kırıp dökme yapılıyordu. Artık akustik ses cihazları ve termal kameralarla nokta atışı yapılıyor.

 • seyhan

  Tıkanıklık açma sizler için zor bir durum gibi görünüyor olabilir. Fakat işini bilen için kolay bir iştir.

  1. tarkan

   Tıkanıklık açmak için işiniz kolay aslında. Geçici çözüm olarak pompalı vakum yapabilirsiniz.

 • tarık

  Gider borumuzda sürekli tıkanıklık sorunu yaşıyoruz. Tıkanmaların önüne nasıl geçebiliriz?

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica