Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır

Tıkanmış tuvalet nasıl açılır diye soruyorsanız doğru adrestesiniz. Tuvalettıkanıklığını açmak için kişiler birçok yöntem uygularlar. Birçok kimyasal madde dökerek veya temizleterek bu işlemler mümkün olmaktadır.

Tuvalet tıkanıkları özellikle binaların yaşları ile doğru orantılıdır. Bina yaşı arttıkça tuvalet tıkanma olasılığı da artmaktadır. Kullandığımız cisimleri tuvalete atmak, tuvalet kâğıtlarını giderlere atmak bu boruların tıkanmasına neden olmaktadır. Tuvalet tıkanıkları birçok nedenden kaynaklanabilir. Eviniz inşa edilirken tesisatın yanlış döşenmesinden kaynaklanabilmektedir. Yani usta tesisat borularını dar ve kötü malzemeden yapılan bir tesisat ile döşemekte ise borularınız çok çabuk tıkanabilir veya eviniz yine inşaat halindeyken gider borularda kalan çimento, harç, hafriyat malzemelerinin temizlenmemesi de tuvalet tıkanıklığına yol açabilmektedir. Tesisat döşenirken çok fazla dirsek boru kullanılmamalıdır. Çünkü bu borular düz borulara göre daha çabuk kirlenmekte ve tıkanabilmektedir. Ayrıca hijyen açısından da hiç iç açıcı değildir. Tıkanan tuvaletler giderlerin taşmasına ve dökülen suyun geri gelmesine neden olmaktadır. Bu yüzden sık sık bakımını yaptırmalı ve temizlemeliyiz. Aksi halde giderimiz tıkanabilir ve istenilmeyen sonuçlar doğurabilmektedir.

Basınçlı su ile tuvalet tıkanıklığınız açılabilmektedir. Fakat basınçlı su ile birlikte sadece içeride biriken pisliklerden kurtulursunuz. Eğer gider içinde katı ve su ile basınç ile giderilemeyecek bir cisim ya da madde var ise bu yöntem ile tuvalet tıkanıklığınız açılmayacaktır. Tuvalet tıkanıklığını açmak için en önemli unsur tıkanıklığın neden kaynaklandığını bulmak ile başlar. Eğer tıkanıklığın nedenini biliyor isek hangi yönteminde kullanılacağını biliyoruz demektir. Eğer tıkanıklık tuvalet kâğıtları gibi suda eriyebilen ve açılması kolay bir nedenden dolayı tıkanmış ise basınçlı su tazyikli su yöntemi ile açılabilmektedir. Fakat içine attığımız ya da düşürdüğümüz katı cisimler yani su ile hareket etmeyecek ya da sıkışmış olan cisimler için bu yöntem uygun değildir. Bunun için özel kameralı cihazlarımız ile ilk önce tıkalı bölge ve boru tespit edilmektedir. Tespit yapıldıktan sonra robot makinelerimiz ile boru kırmadan ve tesisata zarar vermeden suyun geri geldiği yerden geri gönderilerek hiç bir yere zarar vermeden tıkanık giderilmektedir. Böylece tesisata ve evinize zarar gelmeden tuvaletiniz açılmış ve temizlenmiş olacaktır.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

Yandex.Metrica