Tuvalet Açıcı

tuvalet-aciciHasarsız bir tamirat yaptırıp tıkanıklığın başınıza açtığı dertlerden kurtulmanın çok basit bir yöntemi var. Çağırabileceğiniz iyi bir su tesisatçısı bu işlemi yapabileceği gibi piyasada satılan tuvalet açıcı ürünlerden de yararlanabilirsiniz.

Banyonuzdan kaynaklanan su sızıntıları, size komşularınızdan şikayet getirmeye başladıysa, yayılan kötü kokular giderlerde tıkanıklık olduğunu ve tamirat yapılması gerektiğini gösterir. Tıkalı olan tuvalet giderlerini açıp tekrar aktif bir biçimde kullanmanızı sağlamak için tuvalet açıcıları kullanabilirsiniz.

Yabancı cisim atılması, kireçlenmeler, içinde biriken beton, kaya parçaları ve boruların aşınması gibi çeşitli nedenlerle tıkanan tuvaletleri uzun süre kullanmamak ciddi sıkıntı yaratır. Kullanım alanı en yaygın olan banyolarda tıkalı olan tuvalet giderlerini açmak için asit kökenli ürünler olan tuvalet açıcılarının ana maddesi, sodyum hidroksittir.

Toz ya da jel olarak farklı türlerde görülen tuvalet açıcı ürünleri, çevreye ve insan sağlığına duyarlı olarak zararlı kimyasallardan oluşmaz. Tuvalet açıcı ürünlerini tuvalet giderleri, banyo lavabosu, banyo küvet gideri gibi tıkanmaların görülebileceği değişik noktalarda kullanabilirsiniz. Tuvalet açıcılarının ana maddesi asit özelliğinden olduğundan kullanımı sırasında oldukça dikkat etmek gereklidir.

Tuvalet açıcısını kullanırken ortamı havalandırmaya özen göstermeli, amonyak içeren maddeleri bir arada kullanmamalı ve içeriğini bilmediğiniz temizleyicilere yer vermemeliyiz. Tuvalet açıcılarıyla düzenli yapacağınız bakımlar, tıkanıklıkların oluşmamasını sağlayacak, var olan tıkanıklıkların da daha ileriki boyutlara taşınmamasına sebep olacaktır.

Tesissatle ilgili yaşanan sorunlar:

tuvalet açıcı

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

Yandex.Metrica