Tuvalet Tıkandı

Tuvalet tıkandı tuvaletin gider borularından pis su geliyor ya da tuvalet borularından su hiç tahliye olmuyor ne yapmalıyım tarzı yüzlerce soru her gün kurumsal firmamızın bilgi işlem merkezine sorulmaktadır. Şunu rahatlıkla belirtmek isteriz ki artık bu tür sorunlar gelişen teknoloji ve bu teknolojiyi kullanarak iş yapan firmalar tarafından çok kısa bir zamanda başarı ile çözülmektedir. Tuvalet tıkanıklığı insanların kendi vurdumduymazlığı sonucu ortaya çıkan bir sorundur. Tuvalet borularına atılan kâğıt bez ya da peçete türü cisimler suyun emici özelliği ile birleşince gider borularının özellikle kıvrımlı olan yerlerinde tıkanıklıklara sebebiyet vermektedir.

Bunun devamı olarak pis koku salgın hastalık tehlikesi ve su baskınları bizlere yansımaktadır. Eğer kendinize ait bir evde ikamet ediyorsanız bu sorun sadece sizleri ilgilendirir fakat bir sitede ya da rezidansta oturuyor iseniz sorun tüm insanları ilgilendirir hele ki işyeri sahibi iseniz bunun sizi ilgilendiren tarafı sadece pis koku değil aynı zamanda müşteri itibar ve maddi kayıplar kısmı da olacaktır. Bu sorunu bekletme ya da zamana yayma gibi lüksümüz asla yoktur ve acili yeti olan bir sorundur. Tuvalet tıkandı bu işi ben kendi imkân ve bilgi birikimim ile yaparım diye düşünebilirsiniz fakat şunu belirtmek isteriz ki elinizde size teknolojik destek veren aygıtlar olmadan bu işi yapmanız mümkün değildir. Tuvalet tıkandı ben bunu bir tesisatçı çağırıp hallederim derseniz gelen ustanın da sizin olaya müdahale etme şeklinizden başka bir seçeneği yoktur. Ya kimyasal çözücü ya pompa ya da bir çubuk ile sorunu çözmeye çalışacaktır fakat başarılı olamayacak aksine yapılan bilinçsiz ve yetersiz müdahale sonucu damla damla da olsa akan gider borunuzu tamamen tıkayarak sorunu çözeyim derken sorunu daha da büyütecektir. Bu süre zarfında sizin maddi ve vakti kayıplarınız hat safhaya ulaşacaktır. Bunların hiçbirini kabul etmeyen kurumsal firmamız gerekli olan teknoloji ve uzman ekiplerle bu işi çözmek için size teminat veriyor. Tuvalet tıkanıklığı için özel kamera yardımı ile sorunu anında tespit ederek tıkanıklık açıcı robotumuz ile yüksek basınçlı su uygulayarak tıkanıklığı gideriyoruz.

 

Tesissatle ilgili yaşanan sorunlar:

tuvalet tıkandı

Yorumlar (31)

 • Harun

  Son iki gündür wcmden pis su akışında sorun yaşıyorum peçete vs. asla atmıyoruz ama bir tıkanıklık söz konusu gibi bina kanalizasyon sisteminde tıkanıklık olmıuş olabilir mi?

  1. Kamil

   Kanalizasyon sisteminde sıkıntı olabilir bence uzaman bir ekip tarafından destek alın

 • Muharrem

  Aynı sorunu yaşıyorum, bir kova suyu birden dökersem açılır diye düşündüm ama sonuç vahim. Geleneksel yöntemler işe yaramıyor.

  1. fatma

   Birkaç kovayı hızlıca dökerseniz tuvaletlerin pimaşları açılabilirler.

 • Sibel

  Tuvalet de en az mutfak kadar hijyenik olmalı, sağlık konusunda titiz davrandığım için bu yöntemleri tercih ediyorum. Teknoloji gelişiyor artık her şeyin bir kolayı var.

  1. gunver

   Tuvaletler hijnekliğiyle alakası pek yok. Katı sert cisimler atılmadığı sürece hiçbir problem olmuyorlar.

 • Yönetici Nazan

  Çok daireli sitede oturmanın en kötü sonucu bu olsa gerek. Her yıl tuvalet tıkanıyor, eski usul açma yöntemleriyle günlerce o kokuyu çekiyoruz, çuval çuval da pisliği cabası… her şeyi atıyorlar, ped, çocuk bezi, toz bezi… Yine giderlerden kokular gelmeye başladı bu defa bu şekilde modern yöntemlerle çalışan insanlarla temasa geçicez…

  1. Kamil

   Oturmak zor tabiki ama bir de yönetmek 210 daireli siteyi yönetmeye çalışıyorum herkes ayrı bir alem insanlarda insanlık kalmamış kurallara uymamak için her yolu deniyorlar

  2. Seda

   Gerçekten ne olursa olsun insana eğitim şart eğitimden ziyade öğretim…!

  3. erkan

   Çok daire olan yerlerde tuvalet tıkanması fazla fazla oluyor. Yöneticilerin işleri zor..

  4. Hakan

   Nazan hanım sizi sonuna kadar destekliyorum. Ben denizde yöneticilik yapıyorum. Tuvaletlerin tıkanmasının temel sebebi bu atılmayan şey kalmıyor.

 • Kenan

  İnsanları anlamak imkansız yahu bebek bezini tuvalete atmak nedir ya nedir anlam veremiyorum

  1. erkin

   Genelde zaten böyle büyük katı atıkların tuvalet giderine karışmasıyla birlikte tıkanıyor.

 • Hasan

  Belediyeler destek veriyor mu kanalizasyon tıkanıklığı için bilgisi olan var mıdır.?

  1. Hüseyin

   Hocam bağlı bulunduğunuz belediyenin fen işlerini arayın sizi detaylı bilgilendirirler

 • emre toksöz

  Hasan Bey Belediye destek veriyor ücret karşılığında diye biliyorum yani tıkandığı zaman gelip bakıyorlar

  1. kalay

   Evet belediyeler ücretli olarak hizmet vermektediler. Yardımlarınızı onlardan istemelisiniz onlar kanalizasyon işlerinden anlamaktadılar.

  2. erhan

   belediyeler ücretli olarak tuvaletlerin tıkanmalarına çözüm sağlıyorlar.

 • berkay

  Ben bugün biotesisatla görüştüm gelip tuvaletteki tıkanıklığı açtılar tahmin ettiğimden çok daha ç.abuk ve temiz iş çıkardılar teşekkürler

  1. Hüseyin

   Maliyeti ne kadar tuttu acaba sorması ayıp olmazsa

 • Yönetici Nazan

  İki gün evvel sitemizin gider sorunundan bahsetmiştim, dün firmayla irtibata geçtik dediğim gibi yine sorumsuz site sakinleri ellerine geçen ne varsa tuvalete atmışlar eskiye nazaran çok daha temiz ve çabuk bir şekilde sorun çözüldü, ellerine sağlık, koku da bitti korku da : )

  1. celal

   Kokular, patlamalar, su kaçakları hepsi borulara atık maddelerin atılması zarar vermektedir.

 • Nazmi İçöz

  İlk etapta sıcak su dökerek çözüm üretmenizde fayda var. Sorun giderilmezse profesyonel yardım alınmalı. Aksitakdirde bütün tesisatı yenilemek zorunda kalabilirsiniz.

  1. evin

   Tuvaletleri tıkananlar için güzel bir yöntem. Kullanılması faydalı olur.

 • halis karamuk

  toz bezi, çocuk bezi vesaire bi şey değilse tıkayan sıcak su işe yarar tabii ama bizimki gibi herkes eline geçeni atmışsa ve baktırmamışsanız evi pislik basar

 • cengiz

  Tuvaletlerimizin hepsi tıkanmış durumda. Tıkanıklık sorununu nasıl aşabilirim. Lütfen yardımcı olun.

 • erhan

  tuvaletler tıkanmaya çok müsait yerlerdir. Malesef oralara iyice bakım yapılması gerekiyor. Aksi halde sorunlar baş gösteriyor.

 • fatma

  Tuvaletlerimiz tıkanmış gibi duruyor. Harç dökülmüş biraz. Ondan kaynaklı olabilirmi.

 • halime

  üst komşumuz yeni taşına çok yaramaz çocukları var. Tuvaletleri tıkayacaklarından çekiniyorum

  1. engin

   aman dikkat edin hocam. Tuvaletiniz tıkanırsa büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

 • ertuğrul

  Tuvaleti tıkananlar için kısa yoldan çözüm tazyikli su dökmek olacaktır.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica