Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

tuvalet-tikanikligi-nasil-acilirZaman içerisinde yoğun olarak kullandığınız banyolardan geçen borularda eskimeler, aşınmalar görülür. Su kaçaklarının ve ileriki boyutlarda tıkanıklıkların oluşmasına yol açmaktadır. Sizi tıkanıklık derdinden kurtaran pratik çözümler var.

Tuvalet tıkanıklığı, banyolarda en sık karşılaşılan, tamirat gerektiren sorundur. Tıkanıklıkların en büyük nedeni de klozetin içine atılan sert ve yabancı cisimlerdir. Tuvalet kâğıtları bile önemsiz görünse de zamanla birikerek ciddi tıkanıklıklara yol açabilir. Tıkanıklıklar, uzun süre tuvaletinizi kullanamamanızı sağladığı gibi sizi sağlıksız koşullar içinde yaşamak zorunda bırakabilir.

Tuvalet tıkanıklığı sorunuyla karşılaşanlar genellikle kendileri açmaya yönelirler. Pompalama gibi klasik yöntemlerin yanı sıra tuvalet açıcı olarak piyasada satılan özel kimyasal çözücüleri deniyorlar. Uzmanlar, bu kimyasal maddelerin tıkanıklığı açmak yerine daha da arttıracağını söylüyor. Küçük bir  tuvalet tıkanıklığı ihmal edildiğinde daha büyük sorunlara yol açabilir. Açılması için profesyonel bir yardım almak gereklidir.

Tuvalet tıkanması, uzman ekip tarafından, deneyimli ustaların kullandığı özel görüntüleme cihazlarıyla noktasal tespiti yapılıyor. Tuvalet tıkanıklığının sebebi ve yeri belirlendikten sonra Hiçbir yüzeye zarar verilmeden seri bir şekilde problemin çözümüne geçiliyor. Tuvalet tıkanıklığı açma gibi sıkıntılı bir iş, uzmanlar tarafından kolayca kısa sürede hallediliyor.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır diye dert etmeye son. Tecrübeli, sorumluluk sahibi iyi su tesisatçılarıyla tıkanıklığın yarattığı görüntü kirliliği ve kötü kokulardan  çevreniz ve siz kurtulabilirsiniz.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

Tuvalet açıcı, tıkalı tuvalet açma, tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalet nasıl açılır, tıkanmış tuvalet açma, tuvalet nasıl tıkanır, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır. Tuvalet tıkanmaları genelde tuvalet kâğıtlarının atılması sonucu boru ek yerlerine takılarak oluşur. Sakın ufak bir şeyden ne olur demeyin. Bazen tuvaletten atılan plastik, cam şişeler veya bayan pedleri hattınızın ilerde tıkanmasına neden olur. Gider hattı tıkananınca su artık gitmemeye başlar ve süzgeç, küvet ve tuvaletinizden pislikler geri gelir. Artık robotların açamayacağı gider kalmayacak. Almanya’da üretilen ROTHANBERGER kanal açma robotuyla temizlenecek.

Kamerasız tıkanıklık açtırmayın. Benim hattım açılsın gerisi önemli değil demeyin. Kanal açma robotu hattınızı açar su gitmeye başlar. Önceki yıllarda kamerasız açılan tıkanıklar 20 veya 25 güz zaman sürecinde sonra tekrar tıkanırdı. Sebebi ise borunun içindeki yağlanmayı, ufak kalıntılar, tahta veya inşaat zamanından kalan atıkları görememizdi. Artık böyle bir sorunumuz kalmayacak hattınızı açtıktan sonra kamera ile hattınızı görüntüleyerek tıkanıklığın ne kadar açıldığını görebiliyoruz. Hattın içindeki pislikleri gördükten sonra pislik kalan bölgeye makinemizi tekrar gönderiyoruz.

Artık siz evinizde yaşanan bu pis durumları temizlemeye çalışmayın. Gider hatlarınızın tıkanıp tuvaletinizden taşmasını istemiyorsanız bizi arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz. Profesyonel ekip ve ekipmanlarımız sayesinde hiçbir yeri kırıp dökmeden tuvaletinizdeki tıkanmayı açabiliyoruz. Künk veya pimaş hattınız çökmüş olmadığı takdirde her türlü tıkanıklığı açabiliyoruz. Bizi aramaktan korkmayın yaptığımız işlemlerden yüksek fiyatlar almıyoruz. Robotlarla çalışmamız tadilatı önlediği için diğer türlü tesisatçılara kırdırıp döktürerek açtırmadığınız için işinizi çok ucuza halletmiş oluyorsunuz. Piyasadan birçok farklı özelliğimiz vardır kaliteli ve verdiğimiz saat sürecine sadık bir şekilde hizmet veriyoruz. İşimiz her ne pis olsa da insan pisliği ile uğraşsakta biz bu işi mesleğimiz olarak benimsedik. Yapılan çalışma ve emek ne kadar para kazanmak için olsa da insanları böylesine zor bir durumdan kurtarmak bizi mutlu ediyor. Sizleri bu durumdan kurtarmak için saat her ne kadar geç olsa da ekiplerimizi sizlere yönlendirmeye çalışıyoruz.

İnternette kireç sökücü, suya elektrik verme, pimaşa sabun atma gibi birçok kulaktan duyma bilgiler yazılmış. Yada nalburdan alacağınız susta veya tuvalet pompası bir işe yaramayacaktır. Boşuna zaman ve para kaybının yanında yorulmanız da çabası olacaktır. Bizi arayarak profesyonel yardımlar alabilirisiniz. Firmamızda yurt dışında ithal dedektör kameralı cihazlarımızla borularınıza hiçbir zarar vermeden tıkanıklığınızı açıyoruz. Borunun içinde ne olursa olsun robotumuz sayesinde hepsi açılıyor. AQUACİTY bu cihazlara sahip bir firmadır.

Son zamanlarda hayatımızda en çok konuşulan konulardan biri olan pis su gider hatlarının tıkanması ve aynı zaman tıkanıklığa çözümler aranıyor.Bu hizmet için hangi teknoloji kullanılıyor, hangi cihazlarla hizmetler veriliyor, fiyatları ne durumda vb..Tabi ki bunlardan bahsedilmesi ve açıklanması gerekiyor.AQUACİTY  olarak biz müşterilerimize çözüm yollarını anlatmadan önce bu sorunlarla nasıl karşılaşmayacaklarını anlatmak istedik.Yıllardır Birikmiş tecrübemiz ve profesyonel ustalığımızla birkaç ufak bilgi vermek istiyoruz.

– Her şeyden önce tuvalet yada klozet tıkanıklarının yaşanmaması için tesisatınızın iyi çekilmesi gerekir. Tesisatınız sıva altındaki yatay hattınızın eğimli olması ve eklem bölgelerinde 45 derecelik dirsek kullanılması gerekir. Tuvaletinizde su döktüğünüz zaman hattınızda su kalmaması gerekmektedir. Hattınızda eğim olmadığı zaman su yatay hatta kalır ve katı atıklar borunu altına tabaka oluşturur ve ilerde tıkanmasına sebep olur. Bu kurallar banyo ve mutfak pis su gider hatları içinde geçerlidir.

-Bir diğeri ise çağdaş yaşamın değiştirilmez unsurlarında tuvalet kâğıtları birçoğu pamuk kullanmayıp çok oranda polyester kullandıkları için kısa zamanda bu atıklar naylon gibi olur ve tıkanmaya sebep olur. Bu yüzden tuvalet ve klozet tıkanmalarında en büyük unsurdur.

-Birde ufak çocuklar var çocuklar tuvaletlere oyuncaklarını atabiliyor ve size göstermeden su ile gider borularından yollayabiliyorlar bu oyuncak da boruyu tıkıyor. Böyle sorunlar yaşamamanız için ufak çocuklarınıza tuvalete giderken eşlik etmenizi öneririz.

-Bir diğeri ise çağdaş yaşamın değiştirilmez unsurlarında tuvalet kâğıtları birçoğu pamuk kullanmayıp çok oranda polyester kullandıkları için kısa zamanda bu atıklar naylon gibi olur ve tıkanmaya sebep olur. Bu yüzden tuvalet ve klozet tıkanmalarında en büyük unsurdur.

-Birde ufak çocuklar var çocuklar tuvaletlere oyuncaklarını atabiliyor ve size göstermeden su ile gider borularından yollayabiliyorlar bu oyuncak da boruyu tıkıyor. Böyle sorunlar yaşamamanız için ufak çocuklarınıza tuvalete giderken eşlik etmenizi öneririz.

Yukarıdaki etkenler sizin dikkat etmeniz sorunlardır kalan kısmını merak etmeyin biz hallederiz.

Klozet Tuvalet Mutfak Lavabo Gider Tıkanıklıkları ve Süzgeç Gideri Açılır

Eviye ve lavabo gider tıkanmaları kırmadan dökmeden özel robotlarla açıyoruz. Gider hatlarının tıkanmasına sebep olan yabancı atıkları robotumuz yakalayıp kendine sarıyor yada parçalayarak yolluyor. Ekipmanlarımız son gelişmiş teknoloji oldukları için açamadığımız gider olmuyor. Açtıktan sonra kameramızı yollayarak hattınızın içini görüntülüyoruz. Tıkanmalar meyilsiz PVC boruların da, kapalı dirseklerde ya da çatallarda oluyor. Bu tür gider tıkanmalarında kimyasal maddeleri (Lavabo aç, kezzap vb.) atmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü lavabo aç katı bir madde olduğu için hattınızın daha çok tıkanmasına sebep oluyor. Gider hatlarınız açmak için ince boru, tel ya da demir sokmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu çabalarınız boruyu çatlatmaya sebep oluyor ve başınıza daha büyük masraf açıyor.

Öne Çıkanlar

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 436 02 02

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 311 39 39

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888

Yandex.Metrica