Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır

tuvalet açmaTuvaletler insanların en sık kullanım alanları arasın da yer aldığından tıkanmalarında en sık yaşandığı yerler arasında ilk sıradadır. İnsanların tuvaletlere saç, diş macunu kutusu, bez, toka gibi attıkları yabancı cisimler bir süre sonra tıkanmalara neden olmaktadır. Tuvalet giderlerinin kaç kişi tarafından kullanıldığı bilinememektedir. Apartman, iş yeri gibi büyük yerlerde sıkıntılar kaçınılmaz olmaktadır. Sorunların önüne geçmeniz içinde çöpe atılması gerekenlerin çöpe atılması için özen göstermelisiniz. Tuvaletlerdeki tıkanıklık insanların korkulu rüyasıdır. Geri tepmeler sonucunda giderlerin bulunduğunuz yere taşması sonucunda maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağınız gibi kötü koku ve görüntü nedeniyle de bulunduğunuz yerde yaşamınızı sürdüremeyeceğiniz kadar sıkıntı yaşamanıza neden olacaktır. Tuvalet tıkanıklığı yaşadığınız zaman firmalarla iletişime geçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda firmalar günden güne gelişmektedirler. İnsanları yaşadıkları sorunlarda tuvalet tıkanıklıkları en büyük sorunlarıdır. Siz pompalama yaparak veya tuvalet giderine telle müdahale ederek geçici tıkanıklık olarak tıkanıklığı açarsınız. Ancak firmalar sizlere kalıcı çözümler sunmaktadırlar. Tuvalet gideri nasıl açılır işi için firmaların yurtdışından getirdikleri cihazlar bulunmaktadır. Bu cihazlar kameralı olduklarından giderlerin içlerini görüntüleyebilmektedirler. Gideler görüntülendikten sonra bilgisayar ortamına aktarılmaktadır. Bilgisayarda uzmanlar tarafından gerekli incelemeler yapılmakta ve tıkanıklığın nasıl açılmasının uygun olduğunu belirlemektedirler. Tuvalet, kanal, banyo, lavabo tıkanıklıklarının en iyi açılması tanzikli su gönderimi ile yapılmaktadır. Tanzikli su gönderimi önce yavaş daha sonra hızlı olarak yapılmaktadır. Tanzikli su giderlere yapışmış olan yabancı cisimlerin parçalanarak yok olmasını sağlamaktadır. Firma bu işlemden sonra tekrar bir kontrol yapmakta ve kalan parçalarında yok olmasını sağlamaktadırlar.

Tuvalet tıkanıklığı açma profesyonel firmaların yaptığı bir iştir. Kendi tanıdığınız ustalardan veya kendi ilkel yöntemleriniz ile tıkanıklık açmaya çalışırsanız daha büyük sorunların oluşmasına neden olabilirsiniz. Firmalardan her konuda bilgi alabilirsiniz. Her insanın olduğu gibi sizinde bu işin nasıl olduğu hakkında çok fazla bilginiz olmayabilir. Gerek internet gerek çevrenizden bilgi almalısınız. Profesyonelce yapılan bu işte firma sizlere garanti vermektedir. Zamanla boruların iyice aşınması, geri tepmelerin yaşanması sonucunda oluşan tıkanıklıklara engel olmak için gerekirse tesisatlarınızda yenileme yapmalısınız.

Tesissatle ilgili yaşanan sorunlar:

tuvalet tıkandı nasıl açabilirim

Yorumlar (18)

 • baha

  tuvaletleri insanlar oldukça fazla kullanıyorlar. Tıkanma problemi buralarda çok daha fazla yaşanıyor.

 • bedrettin

  Klozetimiz tıkandı nasıl açabiliriz.

  1. selcan

   Klozet tıkanmalarında öncelikli olarak yapmanız gereken şey sürekli tazyikli su basmak olacaktır. Su basımının ardından açılmazsa uzmanlardan yardım alın.

 • şevket

  Tuvaletlerimiz sürekli tıkanıyor. Klozette tıkanıyor. Klozetin nasıl açılacağını bilemiyoruz.

  1. arkay

   Aslında klozetler tıkanmalarda daha kolay onarım yapılabilen ilk yerdir. Klozetlerinize tazyikli su vererek kolayca sorunu halledebilirsiniz.

 • şemsi

  Tuvaletler tıkanıyorsa bilinki katı açıklar çok atılıyor. Tuvaletiniz patlarsa büyük sorun olur.

 • çağla

  Tesisatçıyım. Ençok tuvalet tıkanıklığı problemiyle karşılaşıyoruz. Bu sorunun temel sebebi tuvaleti çöp olarak görelerdir.

 • bekir

  Tuvatelerimizde herzaman tıkanma sorunu yaşıyorum. Pes artık çok yorulduk onarım yapmakla. Birçokta masraf gitti. Sanırım alaturkayı bırakacağız.

  1. cemali

   Bu sorunlar eski yaşlı binalarda karşılaşılıyor. Bence pes etmemelisiniz. Tesisatınızı uzman kişiler eşliğinde yenilirseniz rahat edebilirsiniz.

 • ogrensek

  teşekkürler anlatım için

 • feride

  tuvaletlerimizde tıkanıklık sorunu yaşıyoruz. Tıkanıklığı çözebilmemiz için bize sıhhi tesisatçısı önerebilirmisiniz.

 • filiz

  Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır konusunda çok araştırma yaptım. Googlede yazmadığım yer kalmadı. En kolay çözümü burada buldum.

 • figen

  Tuvalet tesisatları için bir bilgisizlik söz konusu. Bilgisizliği gidermek için yararlı makaleler paylaşılması gerekiyor.

 • gamze

  Tuvalet tıkanıklıkları ile başımız belaya girmiş durumda. Naparız nasıl çözeriz bir türlü bilemiyoruz.

 • gaye

  Klozetlerimiz tıkandı bizimde. Klozetimizi açmak için neler yapabiliriz. Nasıl bir yol izlemeliyiz.

 • gizem

  Bizim klozetlerimizde tıkanma sorunu var nedenini bir türlü anlamadık. Aslında tazyikli suda veriliyor hep çok ilginç.

 • gonca

  tuvaletlerimiz sürekli tıkanıyor. Tıkanıklık soruna çözüm bulmamız gerekiyor. Aksi halde büyük sorunlar yaşayacağız.

 • gülay

  merhabalar tuvalet tıkanıklığı sorunuyla uğraşmaktan çok bıktım. Sürekli tıkanıyor. Bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz.

 • Yorum Yaz

  Öne Çıkanlar

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 436 02 02

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 311 39 39

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888

  Yandex.Metrica